Sohbet Girişi

Altın Fiyatları

Altın Fiyatları

ALTIN FİYATLARI

Güncel olarak günlük altın fiyatları burdan ulaşabilirsiniz. ALTIN (TL/GR) fiyatı ne kadar? Bugün anlık serbest piyasa altın (tl/gr) alış fiyatı 1.211,44 TL, satış fiyatı 1.211,9 TL şeklindedir. Son günlerde insanların  bir araya gelipçoksa sohbet ederken sorguladıkları şeylerden bir taneside altın günlük degişen fiyarları konusunda birbilerinden bilgi almalarıdır. Toplumun büyük bir kısmı altın yada dolar kuru üzerinden yatırım yapmaktadır. Kış mevsiminin bitmesiylede düğünlerin başlaması itibariylede internette en çok sorgulanan kelimlerden birtanesidir.

1 gram 24 ayar altın ne kadar

Gram altın fiyatları anlık olarak değişkenlik göstermektedir. Şu anki güncel rakamlara göre 1 Gram Altın ine kadar alış fiyatı 1.212,53 TL , satış fiyatı ise 1.212,73 TL seviyelerinde bulunmaktadır. Alış satış fiyatları en son 24.03.2023 tarihinde saat 23:43 itibariyle güncellenmiştir. Düğün ve sünnet cemiyetlerinde en cok takı olarak tercih edilen gram altın dedigimiz takıdır. Son yıllarda enfilasyon ve pahalılıkla birlikte eskiden cemiyetlerde takılan çeyrek altın yerini gram altına bırakmıştır. Toplumun her kısımında esnaf asgari ücreli calışan memur işci gibi bir çok kımın son yıllarda yatırım olarakta kullandığı Altın bir yatırım olarka görülmektedir. Altın sohbetleri eden esnafların büyük bir kısmı yatırım olarak sectiği çeyrek yada 1 gramlık altınları saklayarak zor günleri için birikim yapabilmektedir internet sitelerindeki günlük altın fiyatlarından takip edilen yükseliş yada düşüşler bu küçük yatırımlara pek etki etmemektedir.

Bir Cumhriyet Altını Kaç Para

Görsel sonucu
Tam 1 cumhuriyet altının çapı 30 milimetre, 1 cumhuriyet altınının ise 22 milimetredir. Gramaj olarak tam altın 7.016 gram iken cumhuriyet altını 7.216 gramdır. Kendi imkanlarınla birikim yapan bir esnaf yada işçi memur kısmı altındaki yatırımlarını bütcelerine göre degerlendirip ona göre kendilerini ayarlayabilmektedir. Anadolunun çogu yerleşim yerlerinde cok eskiden beri halk olarak yatırımlarını altın ile degerlendirmekdirler. Çiftilerin hasat sonunda kazançlarını yatırma dönüştürmek için en karlı birikim olarakda çeyrek altın yada cumhriyet altını gösterilmektedir. Çok eski yıllardan beri toplumuzun türk kültüründe altın her evde bulunan bir ziynet eşyasıdır gerek düğünlerimizde gerek sünnet cemiyetlerinde gerek kadınların gün toplatılarında altın üzerinden birikim yapılması kültürel bir zenginliktir. İnsanların büyük bir kısmı internet üzerinden yaptıkları araştırmalarda fiyat konusunda bir çok siteleden fiyatları karşılaştırmaktadır.

Bir Ata Lira Kaç Para

admin 413
3 Yorumlar
Şeyla

Ortam cok guzel. Sizde gelin. Herkesin emegine saglik.

Berçin

Çok eğlenceli bir site. Arkadaşlık, müzik, sohbet hersey var:) Siz de gelin

Çağla

27.9.2022 ...Askin Ilk Harfi:))

Cevap bırakın

söz
yukarı Gurbet sohbet Sohbet canlı radyo İslami Sohbet